Skin the Cat & Movytza ,,It’s all about bravery”- GOŚĆ / GASTAUFTRITT

TEXT AUF DEUTSCH - siehe unten
Teatralno - taneczne show, które powstało podczas spotkania dwóch teatrów Skin the Cat oraz Movytza z pewnością pozostanie z pamięci widzów, na bardzo długo…

Organizatorzy Festiwalu Teatralna Elipsa Kreatywności (TEK) zapraszają na wyjątkową powieść o tym jak w ludziach rodzi odwaga.

Grupa tancerzy i aktorów z Krakowa realizuje swoje pasje poprzez intensywne praktyki ruchowe. Zawodowi aktorzy, zajmujący się teatrem fizycznym, zaprezentują dla festiwalowej publiczności spektakl „It’s all about bravery’’ (Wszystko o odwadze). Ta emocjonująca opowieść przeniesie nas do świata ludzkich słabości, samotności ale także woli walki. Fabuła przedstawiona za pomocą choreografii tanecznych, gry świateł i energetycznej gry aktorskiej poruszy do głębi. Na polickiej scenie wystąpią: Katarzyna Baran choreografka, reżyserka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Paweł Głowaty obecnie student I roku aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łódź. Anna Kasprzak - Chowaniec założycielka zespołu Movytza - absolwentka PWST w Krakowie wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Wojciech Chowaniec - student Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.
Koncept / choreografia 4
Katarzyna Baran

Wykonawcy
Anna Kasprzak
Katarzyna Baran
Wojciech Chowaniec
Paweł Głowaty / Michał Woźnica
Spektakl powstał w wyniku współpracy dwóch zespołów -
Skin the Cat i Movytza.
O Skin the Cat

Jest to grupa, która została stworzona, aby wcielać w życie swoje własne pomysły poprzez intensywne praktyki ruchowe. To określenie ich twórczego podejścia w szeroko pojętej dziedzinie teatru fizycznego.  Tworzą, aby 7dowiedzieć się , rozwijać  i przekazać swoją wizję, oraz  realizować niezależne język artystyczny , w którym - niezmiennie i stale - główna rola należy do człowieka i pełną gamę swoich zdolności emocjonalnych. Ryzyko, nieprzewidywalność , niebezpieczeństwo, zmienność, adaptacyjność , skok w nieznane, poza strefę bezpieczeństwa to, to co nas interesuje.

O Movytza

Movytza to młoda i rozwijająca się firma, specjalizująca się w organizacji wydarzeń o charakterze artystyczno-kulturalnym, szerokim wachlarzu zajęć twórczych oraz urozmaicaniu integracyjnej strategii firm.

Zajmujemy się tworzeniem spektakli na wysokim poziomie artystycznym, oprawą gal i pokazów, reżyserią firmowych spotkań, ruchem scenicznym oraz zdrowiem fizycznym ciała. Podejmujemy się wyjątkowych zleceń, które wymagają specjalnego i kreatywnego podejścia. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie omawiając wszelkie oczekiwania.

2 lipca 2016r. (sobota) godz. 20:30 sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w PolicachUl. Siedlecka 1a  wstęp wolny

Eine theatrale – tänzerische Show, welche während der Zusammenkunft der Theater Skin the Cat und Movytza entstand, sicherlich bleibt sie dem Zuschauer für sehr lange Zeit im Gedächtnis. Es erwartet das Publikum eine außergewöhnliche Geschichte, die von der Entstehung des menschlichen Mutes handelt.

Professionelle Schauspieler, welche sich mit physischem Theater beschäftigen, präsentieren dem Festivalpublikum das Stück „It’s all about bravery“. Diese emotionale Erzählung versetzt uns in die Welt der menschlichen Schwäche und Einsamkeit, gleichermaßen aber auch in die des Kampfwillens. Die Handlung, die mit Hilfe von tänzerischen Choreografien, dem Spiel der Lichter und dem energischen Schauspiel dargestellt wird, wird den Zuschauer zutiefst erschüttern.

2. Juli 2016 (Samstag), 20:30 Uhr

Kulturzentrum (MOK) in Police