Recital Magdaleny Smalary – ,,kobieta do zjedzenia”- GOŚĆ
Recital von Magdalena Smalara – „Eine Frau zum Vernaschen“ – GASTAUFTRITT

TEXT AUF DEUTSCH - siehe unten

Magda Smalara w spektaklu „Kobieta do zjedzenia” opowie w zabawny i artystyczny sposób o jednej z największych naszych namiętności - jedzeniu. Będzie o smakach, okobieta_do_zjedzenia newapetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach, bo aktorka temat zna od podszewki.

Magdalena Smalara znana z takich produkcji jak: ,,1920 - Bitwa Warszawska‘’, gdzie grała Marynię Łasiakówną, czy serialowa Kinga w serialu ,,Samo życie’’ , uświetni swoim występem drugi dzień Festiwalu VI edycji Teatralnej Elipsy Kreatywności. Recital zainteresuje, rozbawi, dostarczy pięknych wrażeń estetycznych wszystkim zgromadzonym.

Wprawdzie nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą, wprawdzie niektórym jest wszystko jedno, ale warto uświadomić sobie, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemalże metafizyczną.

kob

Autorką kompozycji i aranżacji, a także kierownikiem muzycznym tego recitalu jest Urszula Borkowska. Program miał swoją premierę 12 sierpnia 2014 r. w Atelierim Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

W skład zespołu wchodzą:

Urszula Borkowska –fortepian Marcin Świderski– saksofony,flet Wojciech Gumiński– kontrabas Marcin Słomiński–perkusja

01 lipca 2016r. (piątek) godz. 20:30                                                               Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach        Ul.Siedlecka 1a

wstęp 10zł

Das Theaterstück „Eine Frau zum Vernaschen“ erzählt auf eine lustige artistische Art und Weise über eine unserer größten Leidenschaften – das Essen. Es geht um Geschmäcker, Appetit, die Philosophie des Essens, Proteine, Eiweiße, Stärke und um Diäten, denn diese Themen kennt die Schauspielerin in- und auswendig. Zwar sind sich nicht alle Menschen bewusst, was sie essen, und obwohl einigen es auch vollkommen egal ist, lohnt es sich zu verdeutlichen, dass selbst die Größten über Essen schrieben und dem Thema damit eine fast metaphysische Bedeutung zufügten. Das Stück wird uns am zweiten Tag der 6. Theatralen Ellipse der Kreativität vorgeführt.

Die Besetzung: Urszula Borkowska – Klavier Marcin Świderski – Saxophon, Flöte Wojciech Gumiński – Kontrabass Marcin Słomiński – Schlagzeug Juli 2016 (Freitag), 20.30 Uhr

Eintritt 10zł