Projekcja filmu pt.- ,,Fathero” wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży GOŚĆ
Filmvorführung „Fathero” GASTAUFTRITT

TEXT AUF DEUTSCH - siehe unten

Film opowiada o młodych ludziach, w życiu których mocne piętno odcisnęły trudne relacje z ojcami. art crewPomysł na film wziął się z prawdziwych historii - mówi reżyser Konrad Pachciarek. - W ich życiu ojciec jest w ogóle nieobecny, nieznajomy. Każdy chce mieć po prostu ojca - mówi jeden z bohaterów filmu Emil Baranowski. - Ja w swoim życiu nie mam ojca. Myślę, że ten przekaz dotrze do ojców i powinni się poprawić w stosunku do swoich dzieci. W filmie wystąpił też zespół Luxtorpeda. Zostaliśmy poproszeni o udostępnienie swojej muzyki - mówi Robert Drężek z Luxtorpedy. - Światełko nam się zaświeciło, że to jest dobry pomysł, by zrobić coś z tymi chłopakami. Zaproponowaliśmy, że przyjedziemy całym zespołem do nich do ośrodka i zagramy dla nich koncert. Nich sobie kręcą nas jak do nich przyjeżdżamy. To było bardzo spontaniczne.

Film można obejrzeć pod linkiem:


http://kinoplex.gazeta.pl/kinoplex/2,135414,18320681,Father0.html


Es handelt sich um einen Film, der von Jugendlichen aus der Erziehungsanstallt in Trzebieża gedreht wurde. Ein Film über schwierige Verhältnisse mit ihren Vätern. 

"Das Drehbuch wurde von ihrem Leben geschrieben", so Konrad Pachciarek, der Regisseur. "In ihrem Leben war der Vater immer abwesend".  "Jeder möchte eine Vater haben", erzählt uns Emil Baranowski, einer der Schauspieler. "Ich hatte nie einen in meinem Leben. Ich hoffe, die Nachricht wird Väter erreichen und sie werden sich anders gegenüber ihren Söhnen verhalten".

Eine bekannte polnische Band, Luxtorbeda, erlaubte es den Jungen, den Film mit ihrer Musik zu unterlegen. "Wir haben den Jungen vorgeschlagen, dass wir vorbeikommen und für sie ein Konzert spielen. Das war volle Kanne spontan!".

art crew3